1

Психологічний тренінг з доктором Дарією Шевчук

Восени 2016 року, а саме 14-25 листопада у Києві, в примiщеннi Iнституту Пiслядипломної Освiти Нацiонального Унiверситету iменi Тараса Шевченка, відбувся перший підготовчий етап для запровадження канадської програми пост-військової реадаптації для ветеранів війни.

Згідно зі статистикою Науково-дослідного центру гуманітарних проблем ЗСУ, понад 80% військовослужбовців, що приймали участь у боях на східному фронті України отримали стресові травми різних ступенів. Це означає, що протягом найближчих кілька років, близько 150’000 українських солдатів потребуватимуть допомогу спеціалізованих адаптаційних служб підтримки. Щонайменше третині із них така підтримка буде життєво необхідна.

1

Мета першого етапу була подвійна:
1. Надати заздалегідь відібраним спеціалістам теоретичні навики, що допоможуть їм у їхній роботі з ветеранами війни,
2. Провести кадровий відбір для другого етапу проєкту. Серед 28 учасників першого етапу були кадрові військові, капелани, професійні психологи, які працюють з учасниками бойових дій, та студенти вищих навчальних закладів, що планують у майбутньому працювати з ветеранами війни.

Програма велася канадським доктором психології українського походження Дарією Шевчук, спеціалістом з травми з 30-літнім стажем, акредитована канадською спiлкою ветеранiв. Дарiя знає бiль вiйни з досвiду батька, Iвана Шевчука, молодого лiкаря з Львова, який пережив тортури полону пiд час другої свiтової вiйни i чотири роки був заточений в стiнах Освенциму. Панi Дарiя вважае за честь подiлитися своїм професiйним досвiдом та допомогти українським хлопцям, душi яких пошматувала вiйна.

2

Доктор Шевчук викладала у формі семінарів базові теорії психотравми, методи комплексного лікування психотравм (ПТСР-у, Комплексного ПТСР-у, Розвиткових травм, Тривожного розладу, та iнших), методи проведення ефективної психоедукації, ознайомила учасників з ДПРО-м (десенсибілізацією переробки рухом очей), з відомостями про ефективність та побічні ефекти фармацевтичних препаратів, що використовуються в Україні при лікуванні психотравм, та iнше.

3

Поможем вместе - присоединяйтесь к этому проекту сейчас!
Обновления